PCS Analytika

PMI/QC/QA

V důsledku neustálého tlaku na snižování výrobní ceny, jsou výrobci nuceni nakupovat materiál, který pochází z rozvojových zemí. Tento materiál je sice levnější, ale často není zaručena 100% kontrola chemického složení, tedy se může stát, že dojde k záměně.


Riziko firem nakupujících materiál na těchto trzích je vysoké, pro je potřeba provádět nedestruktivní PMI (positive material identification, neboli pozitivní materiálovou identifikaci), kontrolu kvality a jakosti (QC/QA), kontrolu záměny materiálu apod. Odhalení záměny materiálu, nebo nedostatečné čistoty materiálu na vstupu (před zahájením výrobních operací) vede nejen k zamezení provozních ztrát, ale i k minimalizaci reklamací, které poškozují jméno firmy.

 

Zakoupením vhodně vybraného spektrometru předcházíte výrobním ztrátám ve výrobě a reklamacím od zákazníků. Opticko-emisní spektrometry Hitachi umožňují rychlou analýzu chemického složení, včetně zjištění obsahu uhlíku a kontroly nečistot (dusík, fosfor síra aj.) a to ne jen v ocelích. Díky ojedinělé databázi prvků GRADE Database analyzátory ihned určí označení analyzovaného materiálu.  Tato značka je vybrána z největší průmyslově využívané databáze kovů, která obsahuje 12 000 000 značek 340 000 materiálu z 69 států. Další výhodou OES spektrometrů Hitach je funkce JET stream. Díky této technologii můžete měřit zakřivené povrchy, například válcové tyče, nebo trubky malých průměrů. Zařízení dále umožňují automatický výpočet uhlíkového, nebo jiného ekvivalentu, čímž ihned stanoví vhodnost materiálu ke svařování.

Analyzátory řady X-MET, neboli rentgenfluorescenční spektrometry (XRF), umožňují snadnou kontrolu součástí a systémů bez ohledu na to, kde se nacházejí. X-MET8000 může měřit širokou škálu prvků a koncentrací v mnoha různých základních materiálech, včetně kovových slitin. Velkou výhodou je, že metoda XRF je nedestruktivní a analyzátor X-MET8000 je mobilní. Jedná se o kompaktní ruční spektrometr, vážící pouze 1,5 kg. K ovládání přístroje slouží 4,3“ velký dotykový displej, který slouží také k zobrazení výsledků analýzy a určení značky materiálu. Velkou výhodou spektrometru Hitachi je funkce ExTOPE. Jedná se o propojení spektrometru s chytrým mobilním telefonem, na kterém si můžete zobrazit výsledky a vytvořit protokol.

 

Další možností PMI nebo QC/QA analýzy je řada produktů Vulcan. Tyto analyzátory jsou nejrychlejšími analyzátory kovů na světě, které navíc disponují nejpokrokovějším zpracováním dat

a naměřených výsledků. Jedná se o lehké, ruční, bateriově napájené analyzátory, které pracují na principu laserového buzení (LIBS – Laser Induced Breakdown Spectroscopy). Spektrometry jsou určeny pro analýzu a identifikace široké škály kovových materiálů i čistých prvků, které se používají v celé řadě průmyslových odvětví počínaje od zpracování kovového odpadu přes materiálové kontroly v provozech a stavbách až po výstupní kontroly finálních produktů. Výhodou je fakt, že analyzátor neprodukuje žádné rentgenové záření.

Související produkty

Analyzátory řady X-MET 8000

Ruční rentgenové analyzátory.

Více informací

Analyzátory řady Vulcan

Ruční spektrometr využívající laserové buzení (LIBS).

Více informací

PMI-MASTER Smart

Přenosný optický emisní spektrometr HITACHI HIGH-TECH PMI-MASTER SMART umožňuje analyzovat kovy na obtížně přístupných místech.

Více informací

PMI-Master Pro2

Mobilní opticko-emisní spektrometr, který dosahuje přesnosti a opakovatelnosti výsledků stolních analyzátorů.

Více informací

Máte dotaz? Požadujete více informací nebo cenovou nabídku?
Zajímá Vás předvedení přístroje?

Napište nám…

Ozveme se vám co nejdříve zpět.


GDPR*V souladu s GDPR uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení a zpracování osobních údajů.